2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

Chwila jest piękna…

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 26, 2016

W sobotę 23 kwietnia w Sali kameralnej szydłowieckiego zamku wystawiony został spektakl „Trwaj chwilo… jesteś taka piękna. Był inny od tych, które były prezentowane do tej porty. Przez lata Teatr „U Radziwiłła” poszukiwał różnych formy, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Tym razem główna rolę pełniła muzyka. W spektaklu główna rolę miał zespół „Presto”, który powstał przy teatrze. Muzycy z zespołu; Gabi Falkiewicz, Kajetan Górlicki, Anielka Kurek, Laura Śliwa, Wojtek Urbaniak są równocześnie aktorami teatru, muzykami są Albert Zapalski i Dominik Żak. Wszyscy członkowie zespołu są uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Z. Noskowskiego w Skarżysku. Opiekunem muzycznym i aranżerem zespołu jest profesor Krzysztof Długosz. Młodych zdolnych ludzi połączyła miłość do muzyki, którą chcą dzielić się z innymi. Są to pasjonaci, którym granie sprawia wielką przyjemność. Grają muzykę kameralną i marzy im się jazz.

W spektaklu wystąpili również pozostali aktorzy z teatru Poezji i Muzyki: Żaneta Sasin, Olga Czarnota, Ola Brzeźniak, Wiktoria Koniarczyk, Marlena Śliwa, Ola Bialik, Jula Górlicka, Maja Janczyk, Inga Klepaczewska, Martyna Kaczmarczyk, Damian Ziółkowski, Mateusz Jodła i Marek Michalski. Zaprezentowali poezję mówioną i śpiewaną. Wszystko, co działo się na scenie stworzyło pełną muzyki i poezji chwilę..

Reżyserem i autorem scenariusza spektaklu była Sława Lorenc Hanusz. Scenografię przygotował Wojtek Wismont, choreografię do tanga- Marek Seweryn a nad światłem i nagłośnieniem czuwał Michał Czyżewski. Zespół przygotował profesor Krzysztof Długosz.

Chwila, która minęła szybko była naprawdę piękna i dostarczyła wiele przyjemności widzom, którzy przyjęli występ młodych zdolnych i pięknych wykonawców z wielkim aplauzem. Rodzice, opiekunowie i miasto mogą być dumni z takiej wspaniałej młodzieży i ludzi z pasją, którzy z nimi pracują.

Tekst: Sława Lorenc – Hanusz
Fot. Wiesław Wismont

Kilka naszych zdjęć ze spektaklu znajdziecie w LINKU TUTAJ