2019-04-23

Imieniny: Joanny i Zuzanny

Chodnikowe reanimacje

by Marek Sokołowski on Czerwiec 6, 2014

Są szanse na chodnik na ulicy Kopernika. Mieszkańcy tej ulicy od lata starają się o przynajmniej o kawałek chodnika na odcinku od ulicy Północnej do Mikołaja Szydłowieckiego. Na tym odcinku jest stosunkowo nasilony ruch pieszych, którzy musza korzystać z jezdni, co zagraża ich bezpieczeństwu. W ramach przebudowy Rynku Wielkiego, demontowana jest kostka brukowa w dobrym stanie technicznym. Jedynym mankamentem jest dość specyficzny jej kształt. Transporty tej kostki przewożone są w różne części miasta. Władze miejskie chcą ją wykorzystać do ponownej zabudowy, w mniej eksponowanych częściach miasta i gminy.

Transport takiej kostki 3 czerwca dotarł na ulicę Kopernika. Osiedle Północ cztery lata temu doczekało się modernizacji chodnika na ulicy Świętokrzyskiej, teraz przed kolejnymi wyborami są szanse na chodnik na kolejnej ulicy. Póki co z roku na rok odkładane są plany przebudowy jezdni ulic Szydłowieckiego i Kopernika. Wykonano nawet kilka lat temu za kilkadziesiąt tysięcy złotych projekt takiej przebudowy, jednak z kasie miejskiej na jego realizację pieniędzy już nie znaleziono. Czy znajdą się pieniądze na wykonanie chodnika? Potrzebne jest 30-40 tysięcy, o te środki w budżecie zabiega radny Paweł Bloch, to się wkrótce okaże, póki co można żyć nadzieją. Chodnik może być oryginalny, bo ułożony z charakterystycznej dla Rynku. Mieszkańcy Kopernika już teraz cieszą się że będzie u nich prawie jak do niedawna na Rynku Wielkim.

Warto dodać że od lat modernizacji swej ulicy domagają się mieszkańcy Polnej, której stan techniczny, z roku na rok pogarsza się coraz bardziej. Modernizacja Rynku Wielkiego o ulicy Radomskiej, tym bardziej rozbudza nadzieję na zmiany w innych częściach miasta od lat niedoinwestowanych.