2019-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

Cenny remis z Mszczonowianką

by Marek Sokołowski on Sierpień 26, 2013

W sobotę 24 sierpnia na stadionie przy ulicy Targowej odbył się kolejny mecz w ramach IV ligi mazowieckiej (południe), pomiędzy dwiema drużynami z pierwszej połowy tabeli. Miejscowa Szydłowianka Szydłowiec gościła na swoim boisku nieco wyżej notowaną Mszczonowianką Mszczonów.

Pierwsza połowa przyniosła bardzo dużo emocji, chociaż mecz nie zaczął się dla „Niebieskich” pomyślnie. Już w 9. minucie goście wyszli na prowadzenie wykorzystując niefrasobliwość formacji defensywnej Szydłowianki. Jednak już w 22. minucie znowu mieliśmy remis. Po akcji Łukasza Janika, który przytomnie wznowił grę ze stałego fragmentu, piłka znalazła się po nogami George’a Teboh’a. Ten kąśliwym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w sezonie. Cztery minuty później goście ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem również wykorzystując bierność defensorów Szydłowianki. Tuż przed przerwą podczas jednej z akcji Mszczonowianki, napastnik gości przy interwencji Sebastiana Jakubczyka upada w polu karnym. Arbiter dyktuje bardzo wątpliwy rzut karny i co gorsza, wyrzuca Jakubczyka z boiska. Strzał piłkarza Mszczonowianki świetnie broni Maciej Osobiński, dla którego to drugi obroniony karny w drugim kolejnym meczu.
Druga połowa była bardzo wyrównana. Trudno było odnieść wrażenie, że podopieczni Andrzeja Koniarczyka grają w „dziesiątkę”. Na potwierdzenie tej tezy, w 60.minucie dochodzi do wyrównania. Po dośrodkowaniu Teboh’a Kamil Czarnecki pewnym strzałem głową pokonuje bramkarza gości. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.
Biorąc pod uwagę fakt, że całą drugą połowę drużyna Szydłowianki grała z wyżej notowaną ekipą Mszczonowianki bez jednego, wynik należy uznać za korzystny. Obecnie Szydłowianka zajmuje siódmą pozycję, z 7-mio punktową stratą do lidera.

Szydłowianka Szydłowiec – Mszczonowianka Mszczonów 2:2 (1:2)

Szydłowianka: Osobiński – P. Janik(Ż), Jakubczyk(CZ), M. Kobylarczyk, Biela – Ł. Janik (78′ Okła), Drożdżał, Czarnota (46′ Zagórski), Grymuła(Ż), Teboh (70′ Turczyk)- Czarnecki (86′ Miller)