2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Burmistrzowi Jarzyńskiemu, dziękują anonimowi mieszkańcy

by Marek Sokołowski on Grudzień 7, 2014 · 1 comment

andrzej jarzyński

Na naszą skrzynkę pocztową nadesłano list, adresowany do Andrzeja Jarzyńskiego, burmistrza Szydłowca (2002-2014), w którym anonimowi mieszkańcy, bądź mieszkaniec Szydłowca, wyliczają listę zasług za które chcą podziękować. Prościej byłoby skierować ten list bezpośrednio do adresata, jednak chodzi tutaj pewnie o osiągnięcie efektu medialnego. Mając na uwadze to, że przynajmniej trzy tysiące wyborców, głosujących w wyborach na burmistrza A. Jarzyńskiego, może utożsamiać się z treścią tego listu, postanowiliśmy go opublikować. Warto dodać, że podziękowania dla mieszkańców Gminy, 5 grudnia w ostatnim dniu urzędowania, skierował także burmistrz Jarzyński. Te podziękowania nie zostały przesłane na nasz Portal. Dostępne są  na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Szanowny Panie Burmistrzu Andrzeju Jarzyński!

Duża rzesza mieszkańców Szydłowca serdecznie dziękuje Panu za wszystkie dokonania, jakie poczynił Pan w czasie swojej 12 letniej kadencji. Dzięki Panu i Pana współpracownikom Szydłowiec stał się piękniejszym miastem, gdzie warto będzie przyjechać.

Dokonał Pan wielu, prawie niemożliwych rzeczy:

  • wyciągnął miasto z ogromnego długu;
  • doprowadził do otworzenia zakładu Biella;
  • wybudował boiska i korty;
  • odnowił Pan szydłowieckie zabytki i rynek;
  • wybudował nową i piękną bibliotekę, której wyposażenia zazdroszczą nam największe miasta w Polsce;
  • doprowadził Pan do porządku targowicę, która straszyła w środku miasta, wyglądem rodem z PRL-u;
  • wybudował na nowo wiele ulic, parkingów i chodników;
  • wymienił wiele odcinków wodociągów i kanalizacji;
  • doprowadził do tego, że Park Radziwiłłowski i skwer miejski nareszcie wyglądają jak parki z prawdziwego zdarzenia, gdzie miło jest przyjść i odpocząć.

Pana dokonań jest znacznie więcej, nie sposób wyliczyć tu wszystkie. O Pana skuteczności świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Chylimy czoła Panie Andrzeju, bo nikomu z dotychczasowych włodarzy nie udało się dokonać tak wiele. Jednocześnie ubolewamy, że nie może Pan doprowadzić swoich zamierzeń do końca, tym bardziej, że z unijnych pieniędzy można skorzystać jeszcze tylko przez  4 lata. Z Pana doświadczeniem w pozyskiwaniu środków unijnych, miasto zyskałoby jeszcze więcej. Z pewnością nie odkrył Pan jeszcze wszystkich kart, jakie chował w zanadrzu.  Z pewnością nie zrealizował jeszcze wszystkich pomysłów.

Z wyrazami głębokiego szacunku i życzeniami dalszych sukcesów w życiu

Mieszkańcy Szydłowca