2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Burmistrza wybrać czas

by Marek Sokołowski on Październik 21, 2014

Wybory za dwadzieścia kilka dni, w Szydłowcu mamy 5 kandydatów na burmistrza, programem wyborczym publicznie jednak jak do tej pory chwalą się tylko nieliczni. Zabiegi kandydatów skupiają się raczej na dotarciu ze swoją osobą do ludzi. Przewagę w tym zakresie ma ubiegający się o kolejną reelekcję burmistrz, on z natury rzeczy może więcej czasu poświęcić na udział w różnorodnych uroczystościach i spotkaniach. Ci, którzy obecnemu włodarzowi rzucili rękawicę, starają się tę niedogodność położenia zniwelować, docierając do wielu osób w mniej oficjalny sposób, a także poprzez inne pośrednie formy kontaktu społecznego.

Narasta wśród zwykłych ludzi poczucie braku informacji o zamierzeniach głównych kandydatów, po prostu wyborcy chcieliby wiedzieć, co zamierzają zrobić, jaką mają wizję gminy i jakie są ich główne założenia programowe. To dość istotna informacja, której nie zastąpi opowiadanie frazesów o sobie i swoich wcześniejszych sukcesach (bo o porażkach najczęściej się nie wspomina).

W szydłowieckich realiach jednak podobnie jak w minionych latach dopiero druga tura, o ile taka będzie doprowadzi do prawdziwego starcia. Obecnie widać lekceważenie przez starych wyjadaczy, politycznego jarmarku jaki prezentują niektórzy kandydaci.

W przypadku drugiej tury, stawiam że znajdą się w niej dwaj z pośród trzech wymienionych kandydatów: Jarzyński, Ludew albo Nojek.  Niestety rozczarowuje obecna kampania kandydatki PIS-u. Widać że Agnieszka Górska skupiła się na kandydowaniu do Sejmiku. Chyba że jeszcze coś się w tym zakresie zmieni. Brak w drugiej turze obecnego włodarza gminy, byłby wielkim zaskoczeniem i wydaję się na tę chwilę nieprawdopodobnym.