2018-11-17

Imieniny: Gracjana i Bogusława

Budki Szatan zdobywcą Pucharu SZLP!

by Marek Sokołowski on Lipiec 2, 2013

W niedzielę 30 czerwca rozegrany został na Orliku przy ulicy Sportowej pierwszy Puchar Szydłowieckiej Ligi Piłkarskiej. W turnieju wzięło udział sześć drużyn (na zawody nie przybyli zawodnicy Starych Wariatów ), rozlosowanych tydzień wcześniej w pary ćwierćfinałowe. Zmagania kończyły oficjalnie sezon 2012/2013 wszystkich rozgrywek pod szyldem SZLP.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy to spotkanie drużyn Nasz Szydłowiec Team i Jackpot. W ligowej konfrontacji obydwu drużyn jesienią zwyciężył Nasz Szydłowiec, a w rundzie wiosennej lepszy okazał się Jackpot. Jednak zdecydowanym faworytem tego meczu był drugi wicemistrz zakończonego sezonu Jackpot. Niespodzianki nie było, Jackpot wygrał pewnie 4:1 choć po pierwszych dziesięciu minutach to Nasz Szydłowiec prowadził 1:0.

Drugi zaplanowany ćwierćfinał to spotkanie przez wszystkich nazywane przedwczesnym finałem. Los w Pucharze Ligi skojarzył naprzeciw siebie aktualnego mistrza i wicemistrza SZLP. Nie było w tej parze zdecydowanego faworyta, jednak wydaje się, że na chwilę obecną to drużyna Budek ma najwięcej atutów ze wszystkich naszych ligowych drużyn – i to na nią, wskazywało nieco więcej obserwatorów jako kandydata na zdobywcę Pucharu Ligi. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności zwycięstwo Budek nie jest niespodzianką, ale konia z rzędem temu kto przewidział że przyjdzie to „szatańskiej drużynie” tak łatwo. Wynik 6:2 robi wrażenie.

Trzeci zaplanowany ćwierćfinał nie odbył się, ponieważ drużyna Starych Wariatów nie dotarła na zawody. Niepoważne podejście byłych mistrzów ligi i nie powiadomienie nikogo o takiej możliwości wpłynęła na przebieg zawodów. Z całego zamieszania zadowolona była jedynie drużyna Olimpu, która bez konieczności rozgrywania meczu zapewniła sobie miejsce w najlepszej czwórce. Ostatnim (choć bardziej pasowałoby tu określenie „pierwszym”) został Format, która także nie musiał walczyć o półfinał z powodu „wolnego losu”.

Pierwszą parę półfinałową stanowiły drużyny Budek i Olimpu. Mimo wysokiego wyniki w meczu z Contrą, po zawodnikach z Budek było widać odznaki zmęczenia, a ich przeciwnika była „świeża” drużyna licealistów. I faktycznie faworyzowani wicemistrzowie ligi nie uderzyli już z takim impetem na rywala jak w poprzednim meczu. W rezultacie do przerwy mieliśmy wynik bezbramkowy. Ostre strzelanie rozpoczęło się dopiero po przerwie. Na cztery bramki Budek (w tym hat-trick Mosiołka) Olimp odpowiedział jednym trafieniem Niziołka.

Drugi półfinał Jackpot – Format to kolejny mecz w którym trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. W zakończonych rozgrywkach ligowych obie ekipy dzielił tylko jeden punkt. Pewnym handicapem dla Formatu był wolny los i „wypoczęte nogi” – za Jackpotem przemawiała determinacja do tego, aby udowodnić że wywalczone trzecie miejsce w lidze nie było dziełem przypadku. Patrząc z boku można było bez problemu wskazać drużynę która tego dnia miała już jeden mecz „w nogach”. Być może właśnie sił zabrakło Jackpotowi do tego by nawiązać walkę o finał. Format kontrolował mecz i wygrał 2:0.

Po kilkunastominutowej przerwie rozpoczął się tzw. mały finał, czyli mecz o trzecie miejsce – w którym zmierzyły się drużyny Olimpu oraz Jackpotu. Mecz ten rozegrany był w wyjątkowo luźnej atmosferze, co potwierdzałoby fakt że obydwie drużyny dały z siebie wszystko w swoich półfinałach (warto przypomnieć że dla Jackpotu był to trzeci mecz tego dnia). Wynik 4:4 do przerwy mówi sam za siebie. Po przerwie atmosfera piknikowa ustępowała coraz bardziej grze o jak najlepszy rezultat. Ostatecznie po ciekawej końcówce Olimp wygrał 7:6.

W wielkim finale Pucharu Szydłowieckiej Ligi Piłkarskiej spotkali się faworyt turnieju wicemistrz sezonu 2012/13 Budki Szatan i drużyna z szóstego miejsca w rozgrywkach ligowych Format. Już w pierwszej minucie meczu Badowski zdobył bramkę i sensacyjnie to Format wyszedł na prowadzenie. Budki, nieco zaskoczone rozwojem sytuacji odpowiedziały bramką Mosiołka w 8 minucie. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 2:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po wznowieniu gry Format ponownie bez kompleksów atakował trochę zmęczoną drużynę z Budek, która podobnie jak Jackpot jako jedyni w turnieju zagrali trzy mecze. Gra jaką zaprezentowali zawodnicy była godna meczu finałowego. I choć Format miał wielką szansę na to by doprowadzić do wyrównania w ostatnich minutach – strzał i dwie dobitki z bliskiej odległości obronił Sławek Dąbrowa, nie udało doprowadzić do remisu. Co więcej w 29 minucie Sebastian Dereziński podwyższył wynik i tym samy „dobił” bardzo ambitnych „formatowców”.

Po meczu finałowym organizatorzy ligi – Artur Marszałek i Paweł Bloch wręczyli puchary dla drużyn, nagrody pieniężne, dyplomy i nagrody indywidualne – dla najlepszego strzelca (Michał Raciborski) i bramkarza (Sławomir Dąbrowa).