2022-05-24

Imieniny: Łucji i Wilhelma

Bp Tomasik: Wybory są naszym obowiązkiem

by Marek Sokołowski on Listopad 28, 2014

Z apelem o udział mieszkańców diecezji radomskiej w drugiej turze wyborów samorządowych zwrócił się biskup Henryk Tomasik. – Obecna sytuacja w kraju pokazuje, jak bardzo potrzebna jest kultura polityczna w duchu wzajemnego szacunku – powiedział biskup radomski.

Biskup Henryk Tomasik nawiązując do wytycznych katolickiej nauki społecznej powiedział, że wierzący ludzie powinni czuć się obywatelami swojego kraju i uczestniczyć w rozwiązywaniu wielu spraw poprzez udział w wyborach. – To od naszych decyzji zależeć będzie rozwiązywanie wielu spraw w lokalnych środowiskach. W ten sposób wyrażamy nasze poczucie odpowiedzialności za konkretne miasto czy wioskę – powiedział biskup radomski.

Bp Tomasik dodał, że obecna sytaucja w kraju pokazuje, jak bardzo potrzebna jest kultura polityczna. – Różne komentarze, wydarzenia pokazują, że potrzebne jest, by na wyższy poziom podnieść kulturę politycznę. Trzeba podejmować ważne sprawy danych środowisk, ale w duchu wzajemnego szacunku. Musimy posłuchać słów Norwida, by „pięknie sie różnić”. Dlatego zachęcam do udziału w drugiej turze wyborów samorządowych – powiedział biskup radomski.

W niedzielę będziemy wybierali wójtów, burmistrzów i prezydentów: Radomia, Skarżyska, Starachowic i Tomaszowa Mazowieckiego, Szydłowca.

źródło: gosc.pl