2022-07-06

Imieniny: Doroty i Kajetana

Biblioteczne spotkanie z Andrzejem Markiem Grabowskim

by Bartosz Kaluga on Maj 20, 2015

Biblioteczne spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim, które odbyło się w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym SCKiS-Zamek można zaliczyć do udanych. Pan Andrzej wystąpił przed blisko 100-osobową publicznością z klas drugich szydłowieckich szkół podstawowych. Mali widzowie byli zachwyceni opowieściami gościa oraz kukiełkami, które ze sobą przywiózł.

Pan Andrzej opowiadał i czytał fragmenty swoich książek: „Instrukcja obsługi psa Jacósia”, „Wojna na pięknym brzegu”, „Pirat Jędruś”, śpiewał z dziećmi piosenki swojego autorstwa „Budzik”, „Kulfon co z ciebie wyrośnie”, „Witaminki” itp. Dzieci miały okazję sprawdzić się w roli lektorów prowadzących program telewizyjny lub wcielić się w postać Kulfona, Bezkajku lub Szefuncia.

Pan Andrzej okazał się bardzo sympatycznym, pełnym optymizmu człowiekiem, który wspaniale potrafi mówić do dzieci i w języku dzieci, pewnie dlatego po autografy ustawiła się dłuuuga kolejka.

Książki autorstwa Andrzeja Marka Grabowskiego dostępne są do wypożyczenia w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym SCKiS-Zamek, ul. Kolejowa 9b.

Monika Pawłowska-Szymkiewicz

Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne SCKiS-Zamek