2019-04-18

Imieniny: Piotra i Mikołaja

Biblioteczna Akademia Malucha wystartowała!

by Bartosz Kaluga on Październik 9, 2013

Dziś (9-go października ) w Regionalnym Centrum Bibliotecznym rozpoczęły się zajęcia dla najmłodszych. Zajęcia są kontynuacją wakacyjnych spotkań pt. „Mamo! Tato! Pobawmy się razem!”. Spotkania rodziców i dzieci na zajęciach edukacyjnych były bardzo popularne i okazały się bardzo trafionym pomysłem pracowników Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu- Zamek, dlatego też podjęto decyzję aby prowadzić je dalej w ciągu roku.

Podczas pierwszego spotkania uczniowie Akademii dostali Indeksy, w których na kolejnych zajęciach będą otrzymywać oceny. Prowadząca zajęcia Monika Pawłowska-Szymkiewicz rozpoczęła integracje maluchów i rodziców poprzez wspólną zabawę przy piosence „Mało nas do pieczenia chleba”.

Kiedy atmosfera się rozluźniła, maluchy z zainteresowanymi minami wysłuchiwały zadań i zagadek związanych z obecna porą roku. Dzieci zgromadziły i utrwaliły pojęcia związane z Jesienią i darami które nam przynosi. Podsumowaniem spotkania było rozsypanie na dywanie złotych liści, szyszek , kasztanów z których dzieci stworzyły małe skarby np. szal z liści.

Z zajęć zadowoleni są także rodzice którzy mówią jednogłośnie iż poprzez tego typu spotkania dowiadują się jak rozwijać wiedzę i zainteresowania dzieci także w domu, po powrocie z zajęć bibliotecznych.

Zajęcia Akademii dla maluchów odbywać się będą 2 razy w miesiącu (w środy) o godz. 15:30 w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, wyposażonym w mebelki dla dzieci oraz zabawki edukacyjne w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym. Oferta Akademii obejmuje zajęcia edukacyjne, plastyczne, rytmiczno-taneczne, a także głośne czytanie książek przez znane i lubiane osoby z Szydłowca.

Dla zainteresowanych zajęciami edukacyjnymi dla najmłodszych przygotowano plan na kolejne spotkania.

Październik
9 – Zabawy edukacyjne – Dary Jesieni
23 -Czytanie „Brzydkie Kaczątko „ + plastyka

Listopad
6 – Zabawy edukacyjne- Nastroje Pogody
20 -Rytmika na ludowo

Grudzień
4 – Zabawy edukacyjne – Idą Święta
18 – Czytanie „Śnieżka”, „Gwiazdka w Bullerbyn” + plastyka

Styczeń
8 -Zabawy edukacyjne -Zwierzęta Leśne
22 – Rytmika na Ludowo

Organizatorem zajęć edukacyjnych dla najmłodszych jest Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu- Zamek.

Spotkania rodziców i dzieci na zajęciach edukacyjnych były bardzo popularne i okazały się bardzo trafionym pomysłem pracowników Regionalnego Centrum Biblioteczno-Multimedialnego ,dlatego też podjęto decyzję aby prowadzić je  dalej w ciągu roku.

Tekst i zdjęcia:  A. Gawor.