2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Biblioteczna Akademia Malucha – kolejna edycja spotkań

by Bartosz Kaluga on Październik 8, 2014

Dziś (8-go października ) w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym rozpoczęła się kolejna edycja spotkań dla najmłodszych pt. Biblioteczna Akademia Malucha. Zajęcia te są kontynuacją zeszło rocznych zajęć edukacyjnych, które cieszyły się dużą popularnością wśród rodziców i dzieci . Celem zajęć jest spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem na zabawach, które je rozwijają a także budują bliskość między rodzicem a dzieckiem. Spotkania te okazały się bardzo trafionym pomysłem pracowników Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu- Zamek, dlatego też podjęto decyzję aby prowadzić je dalej.        

Podczas pierwszego spotkania uczniowie Akademii uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. Grzybobranie. Na wstępie prowadząca Monika Pawłowska-Szymkiewicz przeprowadziła

z najmłodszymi rozmowę na temat grzybów popartą barwnymi ilustracjami, uczuliła dzieci na to, iż nie wolno im samym zbierać grzybów, mogą to robić tylko w obecności osób dorosłych. Kiedy atmosfera się rozluźniła, maluchy z zainteresowanymi minami przystąpiły do muzycznych zabaw i kreatywnych warsztatów artystycznych. Dzieci z małą pomocą rodziców wykonały ciekawe kompozycje leśnych grzybów.

Zajęcia Akademii dla maluchów odbywać się będą 2 razy w miesiącu (w środy) o godz. 16:20 w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, wyposażonym w mebelki dla dzieci oraz zabawki edukacyjne w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym.

Oferta Akademii obejmuje zajęcia edukacyjne, plastyczne, rytmiczno-taneczne, a także głośne czytanie książek przez znane i lubiane osoby z Szydłowca.

Zajęcia Bibliotecznej Akademii malucha są całkowicie bezpłatne, organizatorzy jedynie proszą aby dzieci w miarę możliwości rodziców przynosiły na zajęcia własne materiały, może to być plastelina, klej , kredki czy papier kolorowy.

Dla zainteresowanych zajęciami edukacyjnymi dla najmłodszych przygotowano plan na kolejne spotkania.

Październik

22- Głośne czytanie + zajęcia plastyczne

Listopad

5- Owoce z naszego sadu- zajęcia edukacyjne.

19 -Rytmika na ludowo

Grudzień

3- Świąteczne zajęcia edukacyjne

17- Głośne czytanie świątecznych

 

Tekst A.G.