2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

Bezpieczny autobus

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 2, 2015

Bezpieczny Autobus to nowa  e- usługa uruchomiona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, która pozwoli  sprawdzić podstawowe dane o autobusie , którym na co dzień podróżują nasze dzieci do szkoły lub , którym sami wybieramy się w podróż, wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl.

Dzięki niej sprawdzimy m.in. czy autobus lub autokar: ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne, dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu, komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.

Uruchomienie usługi przyczyni się także do zwiększenia standardów bezpieczeństwa w branży przewozu osób, pomagając wychwycić nieuczciwe firmy oferujące przejazd pojazdami z nieważnym przeglądem technicznym czy bez ubezpieczenia OC.

indeksNaklejkę promującą  Bezpieczny Autobus  będzie można otrzymać  od policjantów z  szydłowieckiej drogówki  po pozytywnym sprawdzeniu  pojazdu podczas kontroli drogowej. Oczywiście samo naklejenie naklejki nie jest obligatoryjne, natomiast pojawienie się jej w widocznym miejscu zostanie odebrane przez potencjalnych pasażerów jako komunikat „sprawdź mnie, nie mam nic do ukrycia”.

Wszelkie inne  informacje na temat kontroli autokarów  przed wyjazdami na wycieczki można uzyskać  w Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Szydłowcu dzwoniąc pod numer  48 6177230.

asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu