2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Bezpieczni po zmroku

by Bartosz Kaluga on Październik 20, 2014

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu od października 2014 roku rozpoczęli działania prewencyjne ”Bezpieczni po zmroku”. Prewencyjna akcja potrwa do końca roku. W czasie działań prowadzonych w porze wieczorowo nocnej nasi policjanci będą sprawdzać czy niechronieni uczestniczy ruchu realizują prawny obowiązek stosowania elementów odblaskowych i stosują się do przepisów w zakresie oświetlenia jednośladów.

Od piątku 16 października 2014 roku policjanci z szydłowieckiej drogówki rozpoczęli  działania prewencyjne „Bezpieczni po zmroku”  ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa  na  drogach pieszym i rowerzystom w porze wieczorowo- nocnej. Podczas akcji policjanci promowali noszenie elementów odblaskowych ale również stanowczo reagowali  wobec osób pieszych skrajnie nieodpowiedzialnych powodujących zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Wobec kilku osób policjanci  zastosowali pouczenia ,ale również były  pierwsze mandaty karne wobec pieszych,  za brak elementów odblaskowych  po za terenem zbudowanym, którzy w sposób rażący powodowali zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.. W miniony weekend nasi policjanci wręczyli również ponad 20 elementów odblaskowych dla niechronionych uczestników ruchu.

Pamiętajmy że  od końca sierpnia 2014  zgodnie art. 11 Prawa o Ruchu Drogowym  pieszy poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

asp.szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu