2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Bezpieczni po zmroku

by Bartosz Kaluga on Październik 9, 2015

Szydłowieccy policjanci w okresie jesienno – zimowym będą zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych i rowerzystów poruszających się po zmroku. Stanowczo będą reagować na wykroczenia popełniane przez tych użytkowników dróg.  

Zbliża się jesień i zmrok zapada coraz wcześniej. Mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, szydłowiecka policja będzie prowadzić działania „Bezpieczni po zmroku”. Funkcjonariusze w ramach zadań stałych do służby, będą zwracać szczególną na rowerzystów oraz pieszych poruszających w godzinach wieczorowo-nocnych. W sposób stanowczy będą egzekwować obowiązek używania elementów odblaskowych i prawidłowego oświetlenia rowerów.

Policja przypomina, że pieszy uczestnik ruchu drogowego, poruszający się po drodze poza terenem zabudowanym , ma obowiązek posiadania odblasków. Pamiętać należy, że elementy odblaskowe powinny być noszone przez pieszych w taki sposób, aby były widoczne przez kierowców. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie odblasku na odzieży zewnętrznej od strony jezdni. Brak elementu odblaskowego wyczerpuje znamiona wykroczenia drogowego, za który grozi mandat karny w wysokości do 100 zł.

Działania „Bezpieczni po zmroku będą prowadzone długoterminowo w ramach programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych w Ruchu Drogowym, jako część kampanii prewencyjno-edukacyjnej „B&N”, czyli B-jak bezpieczny, N-jak niechroniony.

sierż. Marlena Skórkiewicz