2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Bezpieczne Place Zabaw

by Bartosz Kaluga on Listopad 22, 2013

place zabaw zestaw rekreacyjny orbita 3

Zestaw rekreacyjny trzywieżowy Orbita 3 zamontowany na bezpiecznej, syntetycznej nawierzchni trawiastej o podbudowie piankowej. Konstrukcja nośna wykonana z profili stalowych, cynkowanych ogniowo i malowanych proszkowo. Dachy i wypełnienia z tworzywa HDPE.

Bezpieczne Place Zabaw – porady specjalistów Comes to cykl wpisów przygotowanych przez pracowników szydłowieckiej firmy Comes Sokołowscy, dotyczące szeroko rozumianej tematyki budowy placów zabaw. Specjaliści Comes na swoim wortalu „COMES ARCHITEKCI” w zakładce z Poradami Eksperta systematycznie zamieszczają wyczerpujące artykuły i porady dotyczące m.in. tego jak powinien zostać przygotowany profesjonalny projekt placu zabaw, jak wygląda budowa placu zabaw czy jak poprawnie wykonać przegląd placów zabaw. (Artykuł Sponsorowany)

Place Zabaw Comes

place zabaw producent comes sokołowscyW zurbanizowanym środowisku, niewiele jest naturalnych miejsc, w których dzieci mogłyby realizować potrzebę ruchu i zabawy. Zbliżone funkcje spełniają place zabaw dla dzieci i tereny rekreacyjne. Zabawa jest konieczną do życia potrzebą wieku dziecięcego. Pozwala swobodnie kształtować wolny czas, uczy podejmowania decyzji. W czasie zabawy dziecko rozpoznaje zależności, uczy się prawidłowo reagować, kształtuje zachowania społeczne. Ćwiczy i rozwija zmysły wzroku, dotyku i słuchu oraz umiejętność okazywania emocji. Ograniczona miejska przestrzeń, brak pustych placów, ulice pełne samochodów, dodatkowo wzmagają stres. Place zabaw są często pierwszymi i jednymi z niewielu miejscami, gdzie dzieci mogą pobiegać, pokrzyczeć, zainspirować wspólne działanie, wykazać się twórczą inwencją, zredukować stres, pozyskać umiejętność współistnienia i funkcjonowania w grupie. Dzieci mogą spróbować swoich sił, współpracując i rywalizując jednocześnie, mogą zdobywać potrzebne doświadczenia i zużyć nagromadzone pokłady energii. Kolorowe place zabaw są miejscem gdzie najmłodsi najwcześniej wprowadzani są w życie publiczne. Koloryt dzieciństwa ma zaś wpływ na całe dorosłe życie.

Decydując się na budowę placu zabaw należy szczególnie zwrócić uwagę na powyższe czynniki, ale również na to, aby wybudowany plac zabaw spełniał właściwy poziom bezpieczeństwa oraz zapewniał jak najdłuższą żywotność i sprawne funkcjonowanie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i odpowiadając na najczęściej zadawanym pytania skierowane do pracowników, eksperci firmy Comes przygotowali cykl artykułów „Bezpieczne Place Zabaw – Porady Specjalistów Comes”.

Na stronie Comes można zapoznać się z ogólnym wpisem dotyczącym projektowania placów zabaw. Dodatkowo do tej pory na łamach wortalu Comes Architekci ukazały się następujące wpisy:

Wpisy wprowadzające do całego cyklu:

Bezpieczne Place Zabaw – Geneza

Bezpieczne Place Zabaw – Zagadnienia Prawne

Bezpieczne Place Zabaw – Konsultacje z lokalną społecznością

Wpisy – Cykl Projekt Placu Zabaw:

Projekt Placu Zabaw – uwagi ogólne

Planowanie krajobrazu i roślinność

Opiekę merytoryczną nad tekstami sprawują poszczególni pracownicy spółki Comes Sokołowscy. Więcej na temat pracowników można dowiedzieć się m.in. na stronie Comes Architkekci w zakładce nasz zespół.

Pracownicy producenta placów zabaw firmy Comes Sokołowscy zachecają do śledzenia porad na stronie www.architekci.comes.pl oraz polubienia naszego oficjalnego fan page na Facebook’u (kliknij tutaj). W ramach cyklu ukażą się wpisy m.in. o tym jak dbać o bezpieczeństwo dziecka na placu zabaw, informacje o najczęstszych wypadkach i jak im można zapobiegać poprzez zastosowanie odpowiednich stref bezpieczeństwa. Dowiedz się więcej na stronie Comes Architekci.

Galeria: