2021-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

Bezpieczne Ferie 2014

by Bartosz Kaluga on Luty 12, 2014

Już kilka dni dzieli nas od zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Zimowe ferie to czas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wiele osób również wybiera się w dalekie podróże na zimowiska co powoduje wzmożenie się  ruchu kołowego w tym również autokarów. Nad naszym bezpieczeństwem w tym okresie będą czuwać policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu i prowadzić wzmożone działania prewencyjne pod nazwą  „Bezpieczne Ferie 2014”.

Policyjna akcja prewencyjna rozpocznie się już w piątek 14 lutego 2014 roku po południu i potrwa do 02 marca 2014 roku. Podczas akcji zostaną  podjęte  działania policyjne  zmierzające do zapewnienia  bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Nasi policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić wzmożone kontrole na głównych trasach komunikacyjnych powiatu szydłowieckiego. Szczególnym nadzorem będą objęte autokary i pojazdy przewożące dzieci na wypoczynek. Policjanci będą kontrolować stan trzeźwości kierujących, stan techniczny, właściwy załadunek sprzętu narciarskiego i bagaży, przestrzeganie czasu pracy kierujących pojazdami.

Wysyłając dziecko na zimowisko – skorzystajmy z KONTROLI AUTOKARU

Wzorem lat ubiegłych rodzice bądź organizatorzy chcący upewnić się co do bezpieczeństwa transportu, powinni kontaktować się z  Komendą Powiatową Policji w Szydłowcu  na kilka dni przed planowanym wyjazdem  i  uzgodnić termin kontroli przesyłając informacje pisemną na fax 048 6177245 lub kontaktując się telefonicznie z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Markiem Gawinem  pod numerem 048 6177230 Policjanci wtedy  sprawdzą  stan techniczny autobusu  oraz zbadają stan trzeźwości kierującego. Na terenie działania KPP W Szydłowcu zostały wyznaczone miejsca do kontroli autobusów i są nimi: (Szydłowiec, ul. Kościuszki parking na wysokości placu pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego; ul. Kościuszki parking przy Parku Niepodległości; parking przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji; Orońsko parking przy trasie   E-7 i PSP).

Nie wszystkie nasze pociechy wyjadą na zimowy wypoczynek, większość pozostanie w miejscu zamieszkania na ich bezpieczeństwem będą czuwać patrole prewencyjne. Czas wolny od zajęć szkolnych sprawia, że dzieciom przychodzą różne pomysły do głowy. Zdarza się tak, że z czystej ciekawości nasze  dzieci sięgają po alkohol, papierosy. Policjanci  obejmą również nadzorem  miejsca  sprzedaży alkoholu i sprawdzą , czy nie jest on sprzedawany niepełnoletnim. Wszelkie naruszenia prawa w tym zakresie będą surowo karane. Nadzorowane również będą miejsca niebezpieczne do zabawy takie rejony zbiorników wodnych po byłych kamieniołomach, sadzawkach opuszczonych pustostanach. Napotkane tam osoby nieletnie bawiące się bez opieki będą zabierane i przekazywane rodzicom lub prawnym opiekunom.

asp.szt. Dariusz Gawęda Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu