2022-07-06

Imieniny: Doroty i Kajetana

Bezpieczna droga do szkoły – kontynuacja działań

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 12, 2015

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Szydłowcu kontynuują działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego funkcjonariusze prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą powiatu szydłowieckiego. Dotychczas pogadanki przeprowadzone zostały w szkołach w Gąsawach Rządowych, Sadku, Jastrzębiu oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Szydłowcu i nadal są prowadzone w szkołach naszego powiatu.

Szydłowieccy policjanci swoje działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” poprzedzili lustracją dróg w rejonie szkół i placówek oświatowych, gdzie sprawdzali prawidłowość i jakość oznakowania. Ujawnione nieprawidłowości na bieżąco zostały uzupełnione. Na ulicy Wschodniej w Szydłowcu wybudowano zatoczkę umożliwiającą bezpieczne wysiadanie uczniów dowożonych do szkoły. Każdego dnia w rejonie szkół policjanci nadzorują przejścia dla pieszych oraz prowadzą kontrole gimbusów i pojazdów, którymi rodzice dowożą swoje pociechy do szkoły.  Od pierwszych dni września w szkołach prowadzone są pogadanki dotyczące bezpiecznej drogi „do” i „ze” szkoły.

Ze względu na zbliżającą się jesień, a co za tym idzie wcześniej zapadający zmierzch i zmienne warunki pogodowe policjanci zwrócili uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Podczas spotkań prelegenci przestrzegali przed zażywaniem środków odurzających w tym tzw. dopalaczy i informowali o zagrożeniach jakie niesie za sobą ich zażywanie oraz o konsekwencjach prawnych z tym związanych.Dotychczas pogadanki przeprowadzone zostały w szkołach w Gąsawach Rządowych, Sadku, Jastrzębiu oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Szydłowcu i nadal są prowadzone w szkołach naszego powiatu.

sierż. Marlena Skórkiewicz