2019-04-23

Imieniny: Joanny i Zuzanny

Będzie wiata na peronie

by Marek Sokołowski on Maj 9, 2014

Pasażerów korzystających z pociągów zatrzymujących się na stacji kolejowej w Szydłowcu, zapewne ucieszy fakt, że wkrótce będą mogli w razie deszczu schronić się pod dachem. Na peronie drugim trwają właśnie prace, prowadzone przez skarżyski oddział Polskich Linii Kolejowych, związane z budową wiaty przystankowej.

Prace te miały według deklaracji wykonawcy zakończyć się w kwietniu. Mimo niewielkiego przesunięcia terminu, zapewne osoby korzystające z komunikacji kolejowej z szydłowieckiej stacji, ucieszy to udogodnienie, szczególnie możliwość ochrony przed deszczem.

Andrzej Bracha ze Stowarzyszenia „Aktywni” z Gąsaw Rządowych powiedział nam, że Stowarzyszenie w sprawie wybudowania wiaty przystankowej skierowało kilka pism, między innymi do PLK, Kolej Mazowieckich i Spółki Inter -City. Interwencje te jak widać poskutkowały, bowiem budowę wiaty zaplanowano do  realizacji. Dodatkowo Stowarzyszenie podejmuje teraz starania o przynajmniej częściowe przywrócenie zatrzymywania się w Szydłowcu pociągów pośpiesznych Inter-City. Związane jest to jednak z koniecznością zwiększenia zainteresowania tego typu usługami komunikacyjnymi – mówi A. Bracha.