2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Będzie bezpieczniej na drodze w Sadku

by Marek Sokołowski on Sierpień 14, 2014 · 1 comment

Trwają prace drogowe przy budowie chodnika w miejscowości Sadek na drodze powiatowej Sadek – Barak oznaczonej numerem 4017 W.  Realizacja zadania obejmuje dodatkowo: budowę zatoki postojowej przy cmentarzu, poszerzenie jezdni przy chodnikach, wbudowanie krawężników, regulacje rowów otwartych, budowę przepustu przelewowego pod koroną drogi, uzupełnienia nawierzchni bitumicznej. Radości z inwestycji nie kryją mieszkańcy Sadku, którym łatwiej będzie korzystać z tej drogi, a dodatkowo bezpieczniej będzie można zaparkować przy cmentarzu. 

Prace wykonuje wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Gres z Szydłowca. Realizowany I etap prac -jak nas poinformował dyrektor Marek Ruszczyk z Powiatowego Zarządu Dróg, kosztować będzie ponad 180 tysięcy złotych. Po realizacji drugiego etapu, co wstępnie planowane jest w roku 2015  na całym odcinku liczącym ponad 1,2 km, łączącym Sadek Duży z Sadkiem Komorniki, wyraźnie zwiększyłby się poziom bezpieczeństwa pieszych. Budowa rowów krytych i modernizacja nawierzchni na tej drodze, to ewentualny trzeci etap powiatowej inwestycji, który mógłby być realizowany w następnych latach. Decyzje o podziale środków budżetowych, będzie podejmować już wybrana w jesiennych wyborach nowa Rada Powiatu w Szydłowcu.

Uzupełnieniem powiatowej inwestycji, byłoby wykonanie oświetlenia ulicznego, co dodatkowo podniósłby bezpieczeństwo pieszych i pojazdów, to jednak już postulat, który mieszkańcy Sadku musza kierować do władz gminy Szydłowiec.