2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Bal Niepodległościowy w szczytnym celu

by Bartosz Kaluga on Listopad 3, 2015

Zbliża się 11 listopada, czyli narodowe Święto Niepodległości. To bardzo radosny czas, w którym cieszymy się z naszej tożsamości i obyczajowości. W tym roku te radosne obchody pragniemy rozpocząć w Szydłowcu już 7 listopada na szydłowieckiej LODOWNI – Balem Niepodległościowym.

Pomysł Balu zrodził się w roku ubiegłym. Zapragnęliśmy wzorem innych polskich miast przygotować uroczystość, w czasie której każdy będzie mógł się zabawić, wesprzeć szczytny cel, a także być dumnym i radować się z naszej wolności – mówi Przemysław Michał Duda z Fundacji STREFA JP2, jeden z organizatorów akcji.

W czasie tegorocznego Balu organizatorzy zaplanowali śpiewanie pieśni patriotycznych., aukcję charytatywną oraz polskie tańca narodowe, bowiem na balu nie może zabraknąć tradycyjnego „Poloneza”. Przybyłych gości do zabawy, śpiewów i tańców będą zagrzewali profesjonalny DJ oraz wodzirej.
Całkowity dochód z tegorocznego Balu zostanie przekazany na szczytny cel – Fundusz stypendialny dla zdolnej lecz ubogiej młodzieży z terenu Powiatu Szydłowieckiego, tworzony przez Fundację STREFA JP2.

Od dłuższego czasu marzyliśmy o stworzeniu w naszym mieście Funduszu stypendialnego, by pomóc w kształceniu młodym ludziom. Tegoroczny bal będzie niejako łącznikiem pomiędzy naszą historią i przyszłością. Z jednej strony bowiem będziemy wspominać nasze walki i zwycięstwa o wolność oraz cieszyć się z polskiej tożsamości narodowej, zaś z drugiej zadbamy o naszą przyszłość inwestując w naukę i rozwój młodych pokoleń. To piękna akcja! – mówi Przemysław Duda, prezes Fundacji Strefa JP2.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Balu, który to odbędzie się 7 listopada br. o godz. 20.00 na szydłowieckiej LODOWNI (ul. Browarska). Bilety do nabycia w cenie 100 zł do 5 listopada: Dom Weselny LODOWNIA (ul. Browarska), Herbaciarnia FAKTORIA (ul. Iłżecka), STREFA JP2 – Centrum Młodych (ul. Zakościelna 13 – wejście od Kamiennej).