2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Bal na zakończenie nauki w gimnazjum

by Marek Sokołowski on Czerwiec 14, 2014

PG nr 2 na Folwarcznej Szydłowiec 2014 bali gimnazjalny

W piękny wieczór 14 czerwca w szydłowieckim Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika było bardzo tłoczno i gwarno. Do szkoły przyszli gimnazjaliści aby bawić się na balu na pożegnanie szkoły, w raz z nimi przybyli rodzice, a także nauczyciele wychowawcy i dyrekcja PG nr 2. Zgodnie z tradycją dyrektor Krystyna Hanc słowami „Poloneza czas zacząć…” – rozpoczęła Bal Gimnazjalisty A.D. 2014.

Podniosłe tony poloneza Wojciecha Kilara, zabrzmiały w Sali Balowej. Wzruszeni rodzice, nie jedna uronili łzę, gdy patrzyli na swe dzieci, pełne elegancji i wdzięku tańczących podniosły taniec. Ten niezwykle chwile minęły bardzo szybko, ale z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników. Po zakończeniu Poloneza dyr. Krystyna Hanc, w ciepłych słowach podziękowała uczniom i rodzicom z wspólnie spędzone lata i życzyła wszystkim udanej zabawy.

Bal Gimnazjalisty w „Koperniku ma już kilkunastoletnia tradycję. To jest nie tylko czas wesołej zabawy, lecz  także niechybnie i pierwszych refleksji. Bo wkrótce rozstania nadejdzie czas, inna szkoła i klasa. Dlatego chętnie się nie tylko bawiono ale i fotografowano, aby zachować wspomnienie tych chwil, kolegów i koleżanek. Pełno więc było uśmiechów, szczególnie już po oficjalnym tańcu, który zatańczono w wielkim skupieniu.