2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Bajkowe postacie odwiedziły Starostwo Powiatowe

by Marek Sokołowski on Grudzień 29, 2014

 W sobotę 20.12.2014  r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w  Szydłowcu odbył się już po raz drugi Bal Karnawałowy dla dzieci. Bal zorganizowany został przez Fundację „Kanon”, przy pomocy wielu przyjaciół. Wodzirejką zabawy była Katarzyna Kubicz.

Ponad  setka dzieci wzięła udział we wspólnych zabawach, konkursach, konkurencjach indywidualnych i rodzinnych. Nie zabrakło również malowania twarzy, wycinania bajkowych masek na uśmiechnięte buzie dzieciaków. Nikt nie mógł narzekać na nudę.  Pomysłowość dzieci
i rodziców w wyborze strojów była ogromna. Mimo dużej różnorodności bohaterów, wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach karnawałowej muzyki.

Na bal karnawałowy przybyli również goście: chór Emerytów przy spółdzielni”Lokator”. Chór wprowadził dzieci i rodziców w wspaniałą atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy głośno i radośnie zaśpiewali wiele pięknych i nastrojowych kolęd przy kolorowo oświetlonej choince.

Dzieciom oraz rodzicom  zapewniono poczęstunek napoje, owoce i  mnóstwo słodkości. Była również herbata , kawa i coś na ząb w postaci  pysznego chleba ze smalcem i ogórkiem.

W trakcie zabawy dzieci miały jeszcze jedną niespodziankę. Odwiedził je Święty Mikołaj, który częstował ich  małymi  słodkościami i chętnie robił sobie z nimi zdjęcia na tle pięknej choinki. Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci posiliły się smakowitą pizzą i otrzymały świąteczny piernik do zawieszenia na Swojej choince.

Wspaniała inicjatywa Fundacji Kanon warta jest dużych słów uznana i godna do naśladowania. Jak Powiedział prezes Fundacji  Sławomir Nojek: ważne dla niego jest to, aby robić coś dla  dobra mieszkańców naszego miasta, tych starszych i tych małych. Stwierdził, że to go  najbardziej cieszy.

Przedstawiciele Fundacji dziękują serdecznie Starostwu Powiatowemu za udostępnienie sali konferencyjnej. Dziękują również wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia, w tym niezastąpionym: przyjaciołom, sponsorom i współpracownikom Fundacji.

 Tekst i foto A.G.