2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Bądź widoczny na drodze

by Bartosz Kaluga on Październik 11, 2013

„Bądź widoczny na drodze bezpiecznie dotrzyj do celu” – „Kamizelka może ocalić Ci życie” to hasła jesiennej już cyklicznej akcji prewencyjnej prowadzonej przez policjantów z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Policjanci  realizują  powyższe  działania prewencyjne  bezpośrednio na drogach  naszego powiatu w trakcie codziennej służby patrolowej,  jak również  na  pogadankach  szkolnych.

Podczas  pełnionej służby patrolowej na drodze   funkcjonariusze  przypominają   dla pieszych  jak ważny jest na ubraniu chociaż najprostszy element odblaskowy. Na pozór banalna zawieszka  lub wszywka w ubranie może nam ocalić życie , bo kierujący nas zauważy i odpowiednio szybko zareaguje.

Kolejna grupa  objęta działaniami to  rowerzyści , którzy niejednokrotnie  zapominają o nałożeniu kamizelki odblaskowej i  obowiązkowym oświetleniu roweru  w porze nocnej.

Tacy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego  są zatrzymywani  i pouczani  przez funkcjonariuszy o prawidłowym zachowaniu na drodze. Za rażące wykroczenia przyczyniające się do powstawania zdarzeń drogowych  popełniane  zarówno przez pieszych i rowerzystów policjanci stosują represje mandatowe.

Drugi etapem  jesiennych działań   to edukowanie dzieci i młodzieży w szkołach. W czasie  prowadzonych pogadanek policjanci wyświetlają filmy edukacyjne o bezpieczeństwie w ruchu drogowym jak również są współorganizatorami różnego konkursów na noszenie kamizelki odblaskowej.

asp.szt. Dariusz Gawęda

Zdjęcie: Komenda Poowiatowa Policji w Szydłowcu