2022-12-08

Imieniny:

Awanse i wyróżnienia dla policjantów i pracowników policji

by Marek Sokołowski on Lipiec 29, 2014

Szydłowieckie powiatowe obchody Święta Policji jak już napisaliśmy odbyły się w dniu 25 lipca 2014 na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Do tematu wracamy, przedstawiając awansowanych i wyróżnionych. Przypominamy że tegoroczne święto zbiegło się z 95 rocznicą powstania Policji Państwowej. Uroczystą odprawę prowadził zgodnie  obowiązującym ceremoniałem  policyjnym Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Szydłowiec asp.szt. Dariusz Kalita. W uroczystościach wziął udział I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji z/s w Radomiu  insp. Rafał Korczak.

Po przywitaniu zebranych na sali  gości  i przedstawieniu  krótkiego zarysu historycznego powstania Policji Państwowej w 1919 roku  głos zabrał Komendant Powiatowy Policji  w Szydłowcu podinspektor Jarosław Popczyński, który rozpoczął swoją przemowę od  odczytania  historycznej przysięgi  którą  wypowiadali  pierwsi polscy policjanci oraz przytoczenia   również historycznych  14 najważniejszych   przykazań policjanta. Dalsza część przemowy Komendanta Powiatowego to życzenia dla wszystkich policjantów i policjantek oraz pracowników policji z okazji przypadającego święta i  podziękowania za właściwą pracę.

Druga  część  spotkania to awanse  na wyższe stopnie policyjne i mianowania na wyższe stanowiska służbowe. Tą część uroczystości rozpoczął I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji z/s w Radomiu insp. Rafał Korczak, który wręczył  awanse  w korpusie starszych oficerów Policji .

Do stopnia Podinspektora – nadkomisarza Jarosława Popczyńskiego Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu. Do stopnia Młodszego  Inspektora  -podinspektora Pawła Loranty I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu.

Kolejne awanse z rąk I Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu otrzymali niżej wymienieni  policjanci i policjantki  KPP Szydłowiec.

Aspirantem  Sztabowym Policji;

-st. asp. Remigiusz Basiak
-st. asp. Piotr Zięba
-st. asp. Tomasz Węgłowski

Młodszym Aspirantem Policji;

-sierż.szt. Bińkowski Łukasz
-sierż szt.Lewandowska  Elżbieta
-sierz.szt. Styczeń Andrzej
-sierż.szt. Witaszek  Rafał

Sierżantem Sztabowym Policji;

-st.sierż. Adamus Marcin
-st.sierż. Barszcz Łukasz
-st.sierż. Jakimiak Przemysław
-st.sierż. Minda Łukasz
-st.sierż. Podgórski Arkadiusz
-st.sierz. Siudek Daniel
-st.sierż. Zieliński Jarosław

Sierżantem Policji;

-st.post. Charznowski Łukasz
-st.post. Duś Daniel
-st.post. Ciszewski Adrian
-st.post. Malmon Leszek
-st.post. Sławiński Marcin

Starszym Posterunkowym Policji

-post.Guza Kamil
-post.Sawicki Mateusz
-post. Skórkiewicz Marlena.

Mianowani na wyższe stanowiska służbowe;

-st.asp. Mularski Wojciech
-sierż szt. Świerczyński Radosław
-sierż. Ślufarski Piotr.

W rocznicę powstania Policji Państwowej   Komendant Powiatowy Policji w Szydłowcu   wyróżnił odznaką okolicznościową  w podziękowaniu za właściwą  współpracę:
-Starostę szydłowieckiego Włodzimierza Gorlickiego.
-Księdza Dziekana Adama Radzimirskiego.
-Kapelmistrza Miejskiej Orkiestry Dętej  Henryka Kapturskiego.

Po zakończeniu części dotyczącej awansowania i  wyróżnień ,której towarzyszyło dużo emocji głos zabrali zaproszeni goście ,którzy  w swoich krótkich wystąpieniach składali  serdeczne  życzenia dla policjantów policjantek, pracowników cywilnych i emerytów   z okazji Święta Policji. Podkreślali jak ważna jest rola szydłowieckiej  policji w zapewnieniu bezpieczeństwa dla lokalnego społeczeństwa.

Wśród zaproszonych znamienitych gości byli także: starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, ksiądz dziekan Adam Radzimirski, przewodniczący Rady Powiatu Marek Sokołowski, przewodnicząca Rady Miejskiej  Krystyna Bednarczyk, wójt Gminy Jastrząb Zofia Kosno, wójt Gminy Chlewiska Krzysztof Adamczyk, sekretarz Gminy  Mirów Jarosław  Basiak, komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Szydłowcu młodszy brygadier Krzysztof Banaszek, komendant Straży Miejskiej w Szydłowcu Zbigniew Sobierajski oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji ,organizacji i przyjaciele policji.

asp.szt. Dariusz Gawęda