2022-05-22

Imieniny: Wandy i Zenona

Autorskie spotkanie w Bibilotece

by Marek Sokołowski on Listopad 20, 2014

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Szydłowcu, której siedziba mieści się w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu, 17 listopada odbyło się spotkanie z panią Anną Czerwińską-Rydel autorką książek dla dzieci i młodzieży. Licznie uczestniczyli w nim uczniowie z młodych klas szkół podstawowych.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie kl. drugich, trzecich i czwartych Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana II Sobieskiego w Szydłowcu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu oraz Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Sadku wraz z nauczycielami.  Spotkanie przebiegło w miłej, ciepłej atmosferze. Autorka opowiadała zgromadzonym  o swojej przygodzie z pisaniem, o tym, co ją inspiruje i motywuje do twórczości pisarskiej. Na zakończenie odpowiadała na liczne pytania zadawane przez dzieci. Podsumowaniem spotkania było tradycyjne rozdanie autografów, których zdobycie wymagało od uczestników nie lada cierpliwości – kolejka bowiem była bardzo długa. Imprezie towarzyszył także kiermasz książek zaproszonego gościa.

Korzystając z okazji Pani Anna Czerwińska-Rydel, gdańszczanka, zwiedziła również ciekawe miejsca powiatu szydłowieckiego.