2022-12-09

Imieniny:

Atrakcje dla dzieci na Śląsku i w Katowicach

by Damian Ziółkowski on Maj 28, 2019

Planujecie rodzinny wypad do województwa śląskiego? Odwiedzacie przyjaciół lub krewnych z Katowic? Nasze zestawienie przedstawia wybór ciekawych miejsc, w których najmłodsi są bardzo mile widziani i mogą w dobrej atmosferze spędzić czas ze swoimi rodzicami.

Atrakcje dla dzieci na Śląsku

Jak przeczytać można na blogu Eko Taxi (https://katowice.ekotaxi.pl/atrakcje-dla-dzieci-slask-katowice), Katowice wciąż prężnie rozwijają swoją ofertę atrakcji dla dzieci. Poza standardowymi placami zabaw można tu zaznać odrobiny kultury lub miło spędzić czas, pluskając się w wodzie. Pracownicy korporacji świetnie znają miasto i wiedzą, dokąd najlepiej się udać, żeby dobrze się bawić. Najpopularniejszymi rozrywkami dla najmłodszych na Śląsku z pewnością są katowickie muzeum oraz kolorowe, tryskające wodą fontanny.

Muzeum Śląskie

Pierwszy przystanek na naszej katowickiej liście. To wspaniałe interaktywne muzeum zostało przeniesione do nowej siedziby w 2015 r. – od tego czasu znajduje się na terenie dawnej kopalni „Katowice”. Po zmianie lokalizacji powierzchnia wystawiennicza obiektu wynosi aż 6 tys. m kw. Oprócz wystaw stałych i czasowych budynek kusi odwiedzających wspaniałą, 40-metrową wieżą widokową oraz rozległym parkiem i restauracją. Trasy zwiedzania dedykowane dla wieku i zainteresowań swoich pociech można znaleźć w Internecie.

Wodny Plac Zabaw

To atrakcja, która powstała na terenie Doliny Trzech Stawów. Upalne dni można spędzać tam w kolorowym, wodnym parku rozrywki. Obiekt stanął bezpośrednio przy pasie drzew, między Stawem Kajakowym a Stawem Łąka. Plac zabaw mieści strefę dla młodszych i starszych dzieci. W asortymencie rozrywek znajdziecie kolorowe urządzenia z dyszami, tryskaczami i fontannami. Dzieciaki pobawią się m.in. armatkami, kwiatkami nabierającymi wodę, wielkimi owadami i gejzerem ziemnym. Cały kompleks ogrodzony jest murkiem, na którym zainstalowano ławeczki do odpoczynku po wesołych harcach. Ogólnie miejsca do zabaw i relaksu nie brakuje – obiekt zajmuje ponad 300 m kw. Nuda też wam nie grozi, bo łącznie zainstalowano tu aż 18 zabawek. Dzięki temu jest to idealne miejsce, by uciec od wielkomiejskich upałów i oderwać się od obowiązków na rzecz beztroskiego szaleństwa z pociechami.