2021-10-26

Imieniny: Waleriana i Maksymiliana

Artur Ludew Burmistrzem Szydłowca? Czy czeka nas druga tura?

by Bartosz Kaluga on Listopad 5, 2014 · 5 komentarzy

Czytelnicy Portalu Szydłowieckiego w ankiecie ‘Kto na Burmistrza Szydłowca?’ najczęściej głos oddawali na Artura Ludewa z KWW Porozumienie Gospodarczego oraz na Andrzeja Jarzyńskiego piastującego obecnie urząd Burmistrza w Szydłowcu. Różnica pomiędzy oboma kandydatami wyniosła mniej niż 10%, czy czeka nas druga tura w wyborach samorządowych w Szydłowcu?

W ankiecie łącznie oddano 805 głosów z czego 298 na Artura Ludewa (co stanowiło 37%). Andrzej Jarzyński uzbierał 240 głosów (co stanowiło prawie 30% głosów oddanych głosów). Na kolejnych miejscach uplasowali się Sławomir Nojek oraz Agnieszka Górska. Co ciekawe więcej osób odpowiedziało, że nie zagłosuje w wyborach samorządowych niż odda głos na kandydującego na stanowisko Wiktora Cieleckiego.

Wyniki ankiety sugerują drugą turę wyborów samorządowych, a w nich starcie pomiędzy obecnym Burmistrzem, a Arturem Ludwem. Kto w nich wygra? Za pierwszym Panem w głównej mierze przemawia realizacja projektu kluczowego w Szydłowcu, który… zostanie oddany na tydzień przed wyborami samorządowymi.

(Pamiętajmy, że Polacy to bardzo emocjonalny naród, który w obliczu istotnych wydarzeń potrafi zmieniać racjonalne podejście do osądów politycznych. Przykład katastrofy smoleńskiej w wyniku której w kampanii prezydenckiej Jarosław Kaczyński odnotował znaczny wzrost poparcia i miał realne szanse na wygraną. Dziwnym zbiegiem okoliczności metro w Warszawie zostanie oddane do użytku również przed samymi wyborami. Tak jak wiele dróg i innych obiektów, które rosną jak grzyby po deszczu (czyt. zostają intensywnie oddawane do użytku) akurat w czasie przedwyborczym. Inwestycje infrastrukturalne i ich oddawanie tuż przed wyborami to najprawdopodobniej sprawdzony zabieg pr-owy).

Jakie szanse w tym starciu ma Artur Ludew? Co może być ‘projektem kluczowym’ Pan Artura? Kto wie czy nie młodość, inicjatywa do działania, chęć do zmian i prac nad projektami, które będą kluczem do wzrostu gospodarczego gminy. Cytując fragment utworu Kazika – Las Maquinas de la muerte:

„Bo artysta syty nie ma nic do powiedzenia

Chce picia i jedzenia, nie chce nic zmieniać

Artysta głodny jest o wiele bardziej płodny (…)”

Na ile wyniki ankiety odnajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości Gminy Szydłowiec przekonamy się już 16 listopada.