2019-04-26

Imieniny: Jana i Juliusza

Arcybiskupia modlitwa w Szydłowcu

by Marek Sokołowski on Grudzień 26, 2013

Metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo, w drugi dzień świat Bożego Narodzenia, przebywał w Szydłowcu. W południe odprawił mszę świętą w farze św. Zygmunta w Szydłowcu. Wygłosił także kazanie, w którym wskazał na znaczenie nocy betlejemskiej , która jest objawieniem mocy działającego Boga. Odniósł się także do współczesnych zagrożeń chrześcijaństwa, związanych z próbami zanegowania we współczesnym świecie: Ewangelii Chrystusa , obyczajów i moralności chrześcijańskiej oraz sprowadzaniem Kościoła jedynie do instytucji czysto ludzkiej.

 Na zakończenie Mszy świętej Ksiądz Arcybiskup złożył życzenia wigilijnemu solenizantowi. proboszczowi ks. Adamowi Radzimirskiemu i pobłogosławił wszystkich obecnych na Eucharystii.

29.12.2011 roku Benedykta XVI mianował ówczesnego biskupa zamojsko-lubaczowskiego dr Wacława Depo arcybiskupem metropolitą częstochowskim. Uroczysty ingres do bazyliki katedralnej pw. Świętej Rodziny w Częstochowie odbył się 2.02.2012r. w Święto Ofiarowania Pańskiego. 21.06.2012oku. arcybiskup Wacław Depo został wybrany przez Zebranie Plenarne KEP obradujące we Wrocławiu przewodniczącym Rady Konferencji Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu. 29.06.2012r. w bazylice św. Piotra w Watykanie Metropolita Częstochowski przyjął paliusz z rąk Jego Świątobliwości Ojca Świętego Benedykta XVI. Zawołanie Księdza Arcybiskupa brzmi: „Ad Christum Redemptorem hominis”.