2019-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

Apel – Pracownia Historii Szydłowca

by Bartosz Kaluga on Grudzień 5, 2013

Co prawda w szydłowieckim zamku trwa cały czas remont ale już rozpoczęły się przygotowania do opracowania oferty działań, które będą realizowane po remoncie m.in. do otwarcia Pracowni Historii Szydłowca. W załączniku przesyłam Państwu apel Burmistrza Szydłowca Pana Andrzeja Jarzyńskiego oraz Dyrektora SCKiS – Zamek Pani Małgorzaty Bernatek o pomoc w stworzeniu pracowni historii naszego miasta oraz logo Pracowni.

Agnieszka Klepaczewska

Szanowni Państwo

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w tworzeniu Pracowni Historii Szydłowca, która powstanie w 2014 roku, w szydłowieckim zamku, odrestaurowanym w ramach projektu kluczowego pn. „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”.

Prosimy o wypożyczenie lub darowanie pamiątek rodzinnych, dokumentów, starych fotografii, drobnych elementów wyposażenia domów i mieszkań, przedmiotów codziennego użytku, przedmiotów związanych z historią szydłowieckich rodzin, organizacji, urzędów, cechów itp. obiektów.

Interesują nas też opowiadania osób pamiętających ważne wydarzenia z historii Szydłowca. Spisane i nagrane wspomnienia będą wykorzystane do pracy dydaktyczno-oświatowej Pracowni.

Prosimy o przekazywanie eksponatów do Regionalnego Centrum Biblioteczno-Multimedialnego SCKiS – Zamek, ul. Kolejowa 9b, w dni  powszednie w godzinach  od 9.00 do 17.00 oraz w każdym uzgodnionym telefonicznie terminie.

Sekretariat SCKiS- Zamek: tel. nr 661 279 945,  e-mail: sekretariat@sckzamek.pl Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne: tel. centrala: nr 48 326 23 13, Wydział Kultury i Dziedzictwa SCKiS-Zamek – wew. nr 226.

 

Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński

Dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu -Zamek Małgorzata Bernatek