2022-09-30

Imieniny: Urbana i Augusta

Apel Policji o rozwagę, rozsądek i cierpilwość na drogach

by Bartosz Kaluga on Grudzień 1, 2015

W ostatnich dniach na terenie naszego powiatu doszło do kilku kolizji oraz tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Kierowcy powinni zwracać większą uwagę na zmieniające się warunki na drodze i podczas jazdy przewidywać zachowania innych kierowców. Częstą przyczyną wypadków było m.in. niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami w związku ze złymi warunkami na drodze. Policjanci apelują do kierowców o zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a pieszym przypominają o noszeniu odblasków.

Wcześnie zapadający zmrok oraz opady deszczu, a w ostatnim czasie śniegu spowodowały, że warunki na drogach zdecydowanie się pogorszyły. Niestety, jak pokazują ostatnie wydarzenia na terenie naszego powiatu, niektórzy z kierowców zapominają, że lato i dobre warunki na drodze już się skończyły. Często to brawura i brak zdrowego rozsądku kierowców doprowadziły do kilku bardzo poważnych zdarzeń, w tym także tragicznych, ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę, odpowiedzialność i cierpliwość za kierownicą, zwłaszcza w rejonie budowy drogi S-7 przebiegającej przez powiat szydłowiecki. Natomiast pieszym i rowerzystom przypominamy jak ważne dla bezpieczeństwa jest stosowanie elementów odblaskowych.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu w miesiącu grudniu będą prowadzić działania kontrolno-edukacyjno-prewencyjne w ramach działań:

Bezpieczny Miesiąc Przedświąteczno-Noworoczny „BOŻE NARODZENIE 2015 – NOWY ROK 2016”

W ramach codziennej służby funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na wykroczenia:

  • przekraczania dozwolonej prędkości

  • wykroczenia niechronionych uczestników ruchu, w tym pieszych

  • wykroczenia kierujących popełniane wobec pieszych, w szczególności na skrzyżowaniach i w rejonach przejść dla pieszych

  • zero tolerancji” dla nietrzeźwych użytkowników dróg

  • niekorzystania z pasów bezpieczeństwa

  • korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem

W ramach działań edukacyjnych funkcjonariusze będą promować trzeźwość na drogach, bezpieczne korzystanie z dróg przez pieszych, oraz pozytywne korzyści płynące z stosowania elementów odblaskowych.

sierż. Marlena Skórkiewicz