2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Ankieta: Czy po zakończeniu studiów/tymczasowej pracy za granicą planujesz na stałe zamieszkać w Szydłowcu i okolicach?

by on Maj 16, 2013

Przedstawiamy naszym użytkownikom kolejną ankietę zamieszczoną na łamach Portalu Szydłowieckiego. Tym razem kierujemy ją do studentów/ absolwentów oraz osób przebywających stale za granicą – lecz powiązanych z naszym powiatem – pytając czy planują swoją przyszłość z naszym regionem.

Wyniki pierwszej ankiety ukazały, że również nasza lokalna społeczność bardzo negatywnie postrzega obraz Szydłowca, jako miejsca kojarzonego w Polsce z bardzo dużą stopą bezrobocia. Niestety, jednym z największych problemów naszych czasów jest sytuacja na rynku pracy. Miliony osób już wyemigrowała z Polski ze względu na brak perspektyw na naszym rodzimym rynku pracy. Również bardzo duża cześć naszej lokalnej społeczności musiała udać się za granicę, bądź do innych miast w Polsce w poszukiwaniu zatrudnienia.

Duża rzesza studentów, którzy uzyskują wykształcenie w różnych miastach Polski decyduje się wiązać swoją przyszłość z miastem w którym uzyskała wykształcenie i nie myśli o powrocie do Szydłowca. Patrząc na realia naszego regionu i perspektywy jakie oferuje osobom wkraczającym dopiero na rynek pracy, nie należy dziwić się, że wiele osób młodego pokolenia obrało właśnie taką drogę. Jednak chcielibyśmy bardziej dowiedzieć się o obecnych nastrojach pośród studentów/absolwentów oraz osób mieszkających poza granicami kraju, ale powiązanych z naszym regionem na różne sposoby, tj. miejsce urodzenia i tym podobne, trwale wiążące z Powiatem Szydłowieckim.

Portal Szydłowiecki jest serwisem dla naszej lokalnej społeczności. Głównym celem działania portalu jest tworzenie warunków budowania lokalnej społeczności obywatelskiej. Dlatego gorąco zachęcamy naszych czytelników do rozsyłania ankiety pośród swoich znajomych, aby udało nam się uzyskać jak najwięcej głosów. Mamy nadzieję, że w niniejszej sondzie udział weźmie wielu respondentów, dzięki czemu będziemy mogli zaprezentować reprezentatywne wyniki mające realne odzwierciedlenie w nastrojach pośród obranej grupy docelowej.Autor zdjęcia: © Photo-K – Fotolia.com