2022-07-06

Imieniny: Doroty i Kajetana

Andrzej Duda kandydat na prezydenta RP odwiedził Radom

by Marek Sokołowski on Maj 3, 2015

Andrzej Duda kandydat na prezydenta RP, w piątek spotkał się z wyborcami przy pomniku Jana Kochanowskiego, na placu przed Urzędem Miejskim w Radomiu. Kandydat zwracając się do zgromadzonych, mówił o konieczności poprawy sytuacji w kraju. Zadeklarował m.in. przywrócenie niższego wieku emerytalnego oraz podniesienie kwoty wolnej od podatku. Mówił także o konieczności naprawy polskiej gospodarki, reindustrializacji kraju min. poprzez dobre wykorzystanie funduszy unijnych.

Odnosząc się do problemu licznej emigracji młodych Polaków – mówił, że wybierają opiekę innych rządów bo będąca u władzy koalicja PO i PSL, nie rozwiązuje problemów Polaków. Stan państwa jest zły, brakuje miejsc pracy, a poziom płac jest niski. Nawiązując do sytuacji subregionu radomskiego, kandydat PiS-u, w wyborach prezydenckich mówił, że państwo powinno więcej pieniędzy przeznaczać tam gdzie jest trudniejsza sytuacja, gdzie jest mniej infrastruktury, w te części Polski, które tego bardzo potrzebują.

Na zakończenie wizyty w Radomiu A. Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich przed kościołem ojców Bernardynów, oraz pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, przy ulicy Żeromskiego.