2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

AMINOKWASY BCAA- dla kogo i jakie najlepsze?

by Bartosz Kaluga on Listopad 21, 2016

Każda osoba ćwicząca, zarówno amatorzy jak i zawodowi sportsmeni pragną, by efekty sportowe zamykały się w trzech słowach kluczowych:

– Szybko
– Mocno
– Skutecznie

W celu uzyskania takich efektów, oprócz odpowiedniej aktywności fizycznej i zdrowej diety, niezbędna jest suplementacja.
Ludzkie mięśnie, aby zwiększyć silę i energię potrzebują odżywek wzmacniających. Jednym z najważniejszych preparatów dla sportowców jest aminokwas BCAA. Jednak dla laika kwestia przyjmowania i właściwości tego suplementu nie zawsze jest klarowna.

AMINOKWASY BCAA- czym są?

Aminokwas BCAA to substancja odpowiadająca za najważniejsze funkcje mięśni. Najczęściej przyjmowany jest w postaci „Instant”, ze względu na najszybsze i efektowne działanie.

NAJWAŻNIEJSZE ZADANIA aminokwasów BCAA dla osób uprawiających sport:

– podnosi efektywność treningów,
– zwiększa długość treningów
– wzmacnia siłę mięśni
– zwiększa odporność organizmu,
– pomaga zbudować beztłuszczową przemianę białek,
– wspiera budowanie „rzeźby”

Specjaliści zalecają, by stosować aminokwasy w trakcie treningu. Wędrują one wtedy szybciej z krwią do mięśni i zwiększa się ich działanie.
Jak wskazują rankingi, jednymi z najpopularniejszych aminokwasów BCAA są te produkowane przez firmę Real Pharm. Nie zawierają one sztucznych wypełniaczy, dlatego też są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i nie powodują skutków ubocznych. Odżywki Real Pharm są najczęściej stosowanymi przez liczne grupy profesjonalnych sportowców, trenerów jak i osoby rozpoczynające przygodę z rzeźbą sylwetki.
Aminokwasy BCAA polecane są przez specjalistów dla osób uprawiających każdy rodzaj sportu, począwszy od lekkoatletyki, przez gimnastykę, sporty zespołowe, a skończywszy na treningach siłowych. Ten fakt potwierdziły licznie przeprowadzone badania laboratoryjne.