2022-01-25

Imieniny: Mirosława i Aleksandra

Aleksandra Piwońska, czyli Edith Piaf – po polsku”

by Marek Sokołowski on Październik 31, 2015

Ola Piwońska

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza w sobotę 7 listopada o godz. 19.00 do sali kameralnej Zamku na recital Aleksandry Piwońskiej „EDITH PIAF po polsku”. Ola Piwońska– to młoda wokalistka, która stawiała swe pierwsze kroki przed laty w naszym zamku z pomocą kilku starszych panów  związanych z działającym od września tego roku zespołem amatorskim o  intrygującej nazwie Zamkowa Pracownia Olśnień i Wzruszeń ,zaprezentuje w sobotę 7 listopada  swoją wersję piosenek Edith Piaf.

Śladem wielu zawodowców i amatorów w Szydłowieckim Zamku rozwinęła się idea zmierzenia się z legendą piosenek Edith Piaf. Ten fantastyczny repertuar znany w całym świecie przerabiany na opracowania jazzowe , wykonywany przez najwybitniejszych piosenkarzy, kusi. Milord, Kochankowie dnia, Życie na różowo, Niczego mi nie żal czy Niebo nad Paryżem, znają wszyscy. Dziś, gdy powszechnie znane są znakomite tłumaczenia tych piosenek: Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Andrzeja Ozgi czy Michała Bajora, pora by przedstawić te wiecznie zielone piosenki w pełnym ich znaczeniu jakie niesie zrozumiały polski tekst.

Scenariusz i reżyseria koncertu – Włodzimierz Kurzępa , prowadzenie – Wiesław Warchoł. Opracowanie muzyczne i akompaniament:  Janusz Pietrzyk – akordeon oraz Grzegorz Jerzak – kontrabas. Wstęp na koncert tylko za zaproszeniem.

Bezpłatne zaproszenia można odebrać w sekretariacie SCK- Zamek, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00 do dn. 5 listopada br. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.