2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Akcja Katolicka w Szydłowcu ma 10 lat

by Marek Sokołowski on Listopad 16, 2013

Członkowie i sympatycy stowarzyszenia katolików świeckich popularnie nazywanym Akcja Katolicką, w sobotę 16 listopada w szydłowieckiej farze podziękowali Bogu za 10 lat działania AK w Szydłowcu. Mszy świętej rocznicowej przewodniczył ks. Marian Dybalski proboszcz parafii NSJ w Nadolnej.

Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dr Andrzej Jędrzejewski  proboszcz parafii św. Stefana w Radomiu. Przypomniał on, że 10 lecie działania Parafialnego Oddziału AK w Szydłowcu, to dobry czas na: dziękczynienie za otrzymane dary i łaski, podsumowanie osiągnięć i dokonań oraz dobry czas na rachunek sumienia i odpowiedź na pytanie, na ile udało się być żywym Kościołem, świadkiem świętości Chrystusa, uświęcającego swój Kościół.

Eucharystię koncelebrowali także, obecny duszpasterz AK ks. Krzysztof Nowosielski i jego przednicy ks. Dariusz Maciejczak (i wspomniany już ks. M. Dybalski) a także ks. Bogusław Mleczkowski.  Zebrani wysłuchali także prelekcji Marii Lisak – prezes POAK w Szydłowcu oraz wystąpienie burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego. Świętowanie 10-lecia zakończyły wspomnieniowe rozmowy w czasie uroczystego obiadu.

Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich, którzy w zorganizowanej formie ściśle współpracują z hierarchią kościelną w realizacji ogólnego celu apostolskiego Kościoła. Taka współpraca świeckich z hierarchią kościelną, w realizowaniu misji apostolskiej, od czasów apostolskich należy do stałej i owocnej tradycji Kościoła Katolickiego.