2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Adwentowe, jubileuszowe świętowanie

by Marek Sokołowski on Grudzień 7, 2014

 

Adwentowy dzień skupienia rodzin, połączony z świętowaniem jubileuszu 40-lecia działania w parafii katedralnej Ruchu Światło-Życie odbył się 6 grudnia, w katedrze Opieki NMP w Radomiu.  W dniu skupienia i dziękczynieniu za 40 lata działania oazy w parafii katedralnej, uczestniczyli również przedstawiciele szydłowieckich kręgów DK, z parą rejonową Rejonu Radom-Południe Jolantą i Adamem Pietrasami.

Eucharystii jubileuszowej przewodniczył moderator diecezjalny ks. Artur Lipiec. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Radosław Glimasiński CR. Przypomniał w nim wczesny okres działania Ruchu, tamte uwarunkowania społeczne oraz entuzjazm młodych, którzy w Ruchu Światło- Życie znaleźli swoją małą wspólnotę w tej  dużej wspólnocie jaką jest parafia. Mówił „Oaza była źródłem, gdzie mogłem karmić się nadzieją.” Kaznodzieja podkreślił znaczenie dawania świadectwa, bycia świadkiem Dobrej Nowiny, która daje nadzieje na życie wieczne.

Oazowe spotkanie w parafii katedralnej zakończyło się wspólną agapą przy „urodzinowym torcie” oraz wizytą Mikołaja, który obdarował prezentami najmłodszych uczestników adwentowego spotkania.

W parafii katedralnej ramach Ruchu Światło-Życie działają grupy młodzieżowe oraz cztery kręgi rodzin z  Ruchu Światło-Życie. Domowy Kościół.

Oazą w parafii katedralnej opiekują się : ks. Dariusz Szlachcic, ks. Piotr Ordowicz, Ks. Maciej Cisowski, ks. Sławomir Ziółek.

Powracanie do korzeni ma bogaty sens, na który zwraca uwagę autor natchniony w Liście do Rzymian 11.18 „Nie ty podtrzymujesz korzeń, ale korzeń Ciebie”.