2022-12-03

Imieniny:

5 gadżetów odblaskowych przydatnych podczas treningu poza domem

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 5, 2018

Każda aktywna osoba lubi treningi poza budynkami. Świeże powietrze, lekki wiaterek i delikatne słońce dodają sił i sprawiają, że wysiłek staje się przyjemnością. Na każdy trening warto jednak wziąć z sobą odpowiednie gadżety odblaskowe, które poprawią nasze bezpieczeństwo, a także ułatwią nasze działania. Które z nich są szczególnie godne uwagi?

1. Szelki odblaskowe

Pierwszym z godnych uwagi gadżetów przydatnych podczas treningów poza domem są szelki odblaskowe. Jakie są ich największe zalety?

Szelki odblaskowe to doskonały gadżet, szczególnie przydatny podczas treningu na rowerze. Dzięki swojej konstrukcji można je ściśle dopasować do ciała, dzięki czemu nie będą one w żadnym wypadku krępować ruchów i przeszkadzać, nawet podczas szybkiej jazdy. Głównym zadaniem szelek odblaskowych jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa poprzez poprawienie widoczności rowerzysty. Do tego celu nadają się one doskonale z racji dużej powierzchni odblaskowej – mówi specjalista z firmy Odblaski24.com.pl.

2. Softshell z nadrukiem odblaskowym

Ciekawą alternatywą dla szelek są kurtki typu softshell, wyposażone w odpowiednie odblaskowe nadruki. Ich dużą zaletą jest „normalny” wygląd – nie różnią się one bowiem niczym od zwykłej odzieży tego typu. Dzięki temu można z nich korzystać zarówno podczas treningu, jak i na co dzień, nie wywołując zainteresowania osób postronnych. Co ważne, dobrej jakości softshell z nadrukiem odblaskowym będzie doskonale chronił przed chłodem wiosennych i jesiennych dni oraz zapewniał lepszą widoczność po zmroku. Doskonale sprawdzi się np. podczas biegania czy długich wieczornych spacerów.

3. Saszetka odblaskowa

Częstym problemem związanym z treningami na świeżym powietrzu jest brak odpowiedniego miejsca na przechowywanie drobnych i niezbędnych przedmiotów – jak portfel, klucze, telefon komórkowy czy batonik energetyczny. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu są saszetki, które też dodatkowo mogą być wyposażone w odblaski. Dzięki dobremu zapięciu nie będą one przeszkadzały w trakcie biegu czy jazdy na rowerze i ponadto będą poprawiały bezpieczeństwo dzięki elementom fluorescencyjnym.

<załącznik>

4. Opaski odblaskowe

Innym doskonałym gadżetem przydatnym podczas treningów poza domem są z pewnością opaski odblaskowe. Jakie są ich mocne strony?

Spośród wielu drobnych gadżetów dla osób aktywnych to właśnie opaski odblaskowe samozaciskające czy z rzepem są najwygodniejszym rozwiązaniem. Ich największą zaletą użytkową jest możliwość dopasowania do ciała – nogi lub ręki lub bezpośredniego zamontowania do np. roweru czy plecaka. Co więcej, na korzyść tego typu gadżetów przemawia też niska cena i dość duża powierzchnia odblaskowa, która zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo po zmroku – dodaje specjalista z firmy Odblaski24.com.pl.

5. Pokrowce odblaskowe

Ostatnim typem gadżetów przedstawionych w tym zestawieniu są pokrowce odblaskowe. Te specjalnie zaprojektowane kawałki materiału wyposażone są w system zapięć i ściągaczy, które pozwalają na osłonięcie nimi np. plecaka sportowego czy kasku rowerowego. Co warte podkreślenia, działają one nie tylko jako dodatkowe odblaski, ale też dzięki wykonaniu z nieprzemakalnego materiału doskonale chronią przed deszczem. Pokrowce odblaskowe poprawiają więc nie tylko widoczność podczas treningu, ale też dodatkowo zabezpieczają np. sprzęt sportowy znajdujący się w plecaku.

Gadżety odblaskowe doskonale sprawdzą się podczas treningów na świeżym powietrzu. Są one nie tylko bardzo wygodne i użyteczne, ale także doskonale poprawiają bezpieczeństwo aktywnych osób po zmierzchu – w trakcie biegu, meczu czy podczas jazdy rowerem. Na pewno więc warto się w nie wyposażyć!