2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

2,4 mln zł na wypoczynek dla dzieci i młodzieży

by Bartosz Kaluga on Maj 21, 2015

2,4 mln zł na wypoczynek dla dzieci i młodzieży – konkurs Mazowieckiego Kuratora Oświaty rozstrzygnięty

Półkolonie, kolonie integracyjne, czy obozy profilaktyczne to tylko przykładowe formy wypoczynku letniego, które w 2015 r. zostaną dofinansowanie z budżetu państwa. Kurator oświaty rozstrzygnął konkurs dla organizacji pozarządowych.

W ramach konkursu rozpatrzono łącznie 127 wniosków – 82 z nich zostanie dofinansowana, 45 odrzucono za niespełnienie wymogów formalnych lub merytorycznych. Przyznano dotacje w wysokości od 1.9 tys. zł do 224 tys. zł. Zwycięskie projekty to między innymi: kolonie integracyjne dla dzieci z Ukrainy, Białorusi i Polski (Fundacja „O uśmiech dziecka” w Makowie Mazowieckim), kolonie dla młodzieży z trudnościami w komunikacji społecznej (Stowarzyszenie „Karuzela” w Radomiu), obóz sportowy „Siatkówka mój przyjaciel” Ostrołęckie Towarzystwo Piłki Siatkowej Nike w Ostrołęce) oraz kolonia rekreacyjna dla młodzieży z zespołem Downa (Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani w Warszawie).

Wyniki konkursu dostępne są na stronie: http://mazowieckie.pl/pl/dla-klienta/ngo/aktualnosci. Do 29 maja organizacje są zobowiązane do dostarczenia dokumentów niezbędnych do podpisania umowy – aktualizacji harmonogramu i kosztorysu.

Zespół prasowy wojewody mazowieckiego