2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Świąteczne spotkanie w Sadku

by Marek Sokołowski on Styczeń 16, 2017

Ze Świętami Bożego Narodzenia i okresem poświątecznym wiąże się wiele pięknych tradycji. Jedną z nich są Jasełka oraz spotkania opłatkowe. 11.01.2017 roku   Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Kusocińskiego w Sadku  gościła na świątecznym spotkaniu ordynariusza diecezji radomskiej Księdza Biskupa Henryka Tomasika.

Szkoła gościła także Agnieszkę Górską – Radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego, ks. Zenona Ociesę –  Proboszcza Parafii Matki Bożej Bolesnej w Sadku, ks. Tomasza Herca – Sekretarza Księdza Biskupa Henryka Tomasika, Artura Ludwa – Burmistrza Szydłowca, Tadeusza Ruta – Radnego Rady Miejskiej, Iwonę Czarnotę – Skarbnika Gminy Szydłowiec oraz mieszkańców Sadku.

Na początku spotkania ciepłe  słowa powitania wygłosiła Dyrektor Jolanta Kozłowska. Po części powitalnej nastąpiła cześć artystyczna. W uroczystą atmosferę wprowadzili zebranych uczniowie klas 0-4, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Przypomnieli wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to narodziło się Dzieciątko Jezus. Dzieci w cudownych strojach, na pięknie ozdobionej scenie z teatralnym oświetleniem występowały przed zaproszonymi gośćmi, rodzicami, dziadkami i kolegami ze szkoły.

Zaprezentował się również zespół ludowy z Sadku „Kumosie”. W podziękowaniu za wizytę wręczono Księdzu Biskupowi prezent – wykonanego przez jedną z mam –  aniołka. Burmistrz  Artur Ludew  przekazał na ręce Księdza Biskupa wraz z podziękowaniem za przybycie rycinę szydłowieckiego ratusza. Następnie Ksiądz Biskup pobłogosławił opłatek i podzielił się nim z uczestnikami spotkania.

Udzielone wszystkim zebranym – przez ks. Biskupa -Boże Błogosławieństwo, zakończyło to szczególne spotkanie, które było niecodzienną i wykorzystaną w pełni okazją do integracji lokalnej. Następnie Ksiądz Biskup udał się na spotkanie z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Wizyta tak znamienitych gości zapisała się nie tylko w szkolnej kronice, ale też w pamięci wielu jej uczestników.