2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Muzyczne spotkanie z Angeliką Kalugą

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 20, 2016

W sobotę 16 kwietnia 2016r. na scenie sali kameralnej Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek odbyło „Muzyczne spotkanie z Angeliką Kalugą” młodą wokalistką, laureatką Muzycznej Sceny Zamek dla Każdego 2015.

Angelika ma 16 lat i uczy się w I LO im. Mikołaja Kopernika w Radomiu w klasie o profilu humanistycznym. Muzyka jest jej pasją od dziecka. Zaczęła śpiewać w wieku ośmiu lat, zdobywając kolejne wokalne umiejętności w Pracowni Muzycznej PIANO, pod czujnym „okiem” p. Ani Wilkiewicz.

Na swoim koncie ma liczne muzyczne nagrody i wyróżnienia, już w wieku 10 lat została finalistką Ogólnopolskiego Festiwalu Słowo i Piosenka, w późniejszym czasie zdobywała kolejne nagrody, jest laureatką I miejsca na Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Radomiu czy II miejsca na Ogólnopolskim Konkursie „Kolęda w sieci”.

Angelikę, mimo młodego wieku charakteryzuje ogromna dojrzałość oraz niezwykle mocny i dźwięczny głos, którym w sobotę wprost zaczarowała publiczność, wykonując przeboje największych gwiazd polskiej i światowej sceny muzycznej.

Gościnnie, wraz z Angeliką wystąpili: Katarzyna Grzesik, Gabriela Falkiewicz oraz chórek w składzie: Natalia Bielecka, Małgorzata Noga, Natalia Sokołowska, Wiktoria Witkowska i Aleksandra Wnuczek. Koncert poprowadził Maciej Bujanowicz.