2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Książkowa publikacja o instrumentach ludowych

by Marek Sokołowski on Luty 17, 2016

Książka dr Anety Oborny „Polskie instrumenty ludowe”, będąca pierwszym kompendium wiedzy na temat polskich ludowych instrumentów muzycznych, promowana była kilka dni temu w Warszawie, w zlokalizowanej przy ul. Senatorskiej 11 siedzibie Biblioteki Centralnej PTTK. Organizatorem spotkania autorskiego było wydawnictwo MUZA S.A.

We wprowadzeniu do książki autorka przypomniała kilka publikacji istotnych w literaturze przedmiotu. Zasadniczym tematem warszawskiego spotkania była opowieść o dorobku i zbiorach szydłowieckiego Muzeum, których ważny fragment utrwalony został w książce. Zamieszczone w niej zdjęcia ukazują niemal 200 instrumentów muzycznych z MLM, jak też kilkadziesiąt zdjęć pochodzących z jego archiwum.

Otwarte po rewitalizacji Muzeum, w jego nowej aranżacji, jak też siedziba placówki zrobiły bardzo duże i miłe wrażenie na odbiorcach, wśród których byli obecni także reprezentanci świata nauki i kultury.

Na spotkaniu, które było więc nie tylko promocją książki, ale także promocją Muzeum i szydłowieckiego zamku, nie zabrakło indywidualnych rozmów z czytelnikami oraz dedykacji wpisywanych do książek przez autorkę.

Na następne spotkanie autorskie z dr Anetą Oborny wydawnictwo MUZA S.A. zaprasza 31 marca 2016 r. o godz. 18.00 do znanej warszawskiej kawiarni podróżniczej POŁUDNIK ZERO, która mieści się w centrum Warszawy, przy ul. Wilczej 25.