2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

XXIV Ogólnopolski Bieg w Sadku

by Marek Sokołowski on Czerwiec 30, 2015

 

David Metto z Kenii w kategorii mężczyzn i Lila Fiskowicz z Ukrainy w kategorii kobiet, zwyciężyli w biegu na 10 km trasie, 26 Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego w Sadku. Bieg główny poprzedziły zawody dzieci oraz młodzieży. W głównej konkurencji wzięło udział 130 zawodników, przeważnie z Mazowsza i województwa świętokrzyskiego.

 

Imprezę zdominowali obcokrajowcy. David Metto osiągnął na 10-kilometrowej trasie czas 29.55,03. Drugi był jego rodak, Gilbert Kipkosgei (30.22,90). Obaj reprezentują SKKS Dorcus Sport. Dla zawodników z Afryki, 10 km dystans to niewielki wysiłek. Wśród pań wygrała L. Fiskowicz, zawodniczka LKB Rudnik. Jej czas to: 35.20,88. Drugie miejsce zajęła zawodniczka z Kenii Gladys Kiprotich (SKKS Dorcus, 37.07,50), trzecie miejsce Natalia Batrak (Chemik Noxy Puławy, 36.33.10).

Mirosław Połeć z Przysuchy (37.19,00), był najlepszym zawodnikiem z regionu radomskiego, który jak sam przyznał był zadowolony ze swego wyniku w Sadku, choć miał już na tej trasie lepszy wynik.

Martyna Adamczyk AZS AWF Gdańsk,  pochodząca z Szydłowca, młodzieżowa wicemistrzyni Polski na 10 kilometrów, z wynikiem 39,50,22 była najlepsza wśród pań, z naszego regionu.

Najstarszym zawodnikiem był Ireneusz Płusa z Sadku, który od lat startuje w tym biegu. Ma także na swym koncie ukończonych kilkanaście maratonów. imprezy byli samorządowcy: Gośćmi imprezy byli lokalni samorządowcy: przewodnicząca Rady Powiatu Anita Gołosz i burmistrz Szydłowca Artur Ludew.

10-kilometrowa trasa w Sadku, posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Prowadzi ona z centrum Sadku, przez Sadek, asfaltowa drogą leśną w stronę Stacji PKP, a następnie ulica Kolejową z powrotem do Sadku, do linii mety.

Imprezę zorganizowały: Urząd Miasta w Szydłowcu, Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu Zamek, Stowarzyszenie „Nasza Wieś” z Sadku oraz Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Janusza Kusocińskiego w Sadku.