2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Obrazy Wałęgi w zamkowej kapilcy

by Marek Sokołowski on Kwiecień 17, 2015

W Galerii Kaplicy Zamkowej Szydłowieckiego Zamku 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Tomasza Wałęgi. Wystawę w kameralnym gronie otworzyła Małgorzata Bernatek dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu- Zamek.

Pani Dyrektor przywitała wszystkich przybyłych wielbicieli sztuki,  przyjaciół i znajomych artysty oraz przedstawiła oficjalnie autora pięknych dzieł. Nie zabrakło również podziękowań dla pani Barbary Pataj, za organizację tej wystawy.


Tomasz Wałęga malarstwem zajmuje się od 25 lat. Główna tematyka to pejzaż, portret, martwa natura. Inspiracją jego malarstwa jest twórczość mistrzów szkoły monachijskiej, secesja oraz sztuka współczesna. Zajmuje się również aerografią, techniką malowania za pomocą aerografu, malowanie na płótnie a nawet karoserii samochodów i motocykli według własnego projektu. Za pomocą tej techniki można wykonać retuszowanie starych fotografii poprzez rozpylanie płynnej farby. Udział w wielu wystawach zbiorowych i autorskich. Obrazy Tomasza Wałęgi znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą.

Wernisażowi towarzyszyła miła atmosfera.  Mieszkańcy mogli porozmawiać z malarzem, zadawać  pytania i zwierzać się z własnych, artystycznych odczuć.

Natomiast autor dzieł – Tomasz Wałęga zapowiedział,  że już  niedługo odwiedzi nasze miasto z kolejną wizytą.

Dlatego tez życzymy mu natchnienia w tworzeniu kolejnego wernisażu malarstwa a naszych czytelników zapraszamy do obejrzenia wystawy, która  będzie wystawiona Galerii Zamkowej do końca maja br., w godzinach pracy SCKiS Zamek.

Tekst i foto A.G